A A

logo Laboratoria Przyszłości pion kolorLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka)

IMG 2336

 EMPATIA – słowo klucz, które otwiera każdą dobrą relację między dzieckiem a rodzicem, nauczycielem a ucznie, między nami wzajemnie.To pojęcie zdominowało wczorajszą konferencję „Z eMOCjami nam do twarzy”, która zainaugurowała projekt eMOCJe w twórczości – II edycja.

teacher 4784917 1920Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu NAUCZYCIEL NA STARCIE. Projekt adresowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek rozpoczynających pracę w szkole o stażu 0 - 3 lata.

WoM2021

Wkrótce rusza rejestracja do IV edycji interdyscyplinarnego „Konkursu wiedzy o Mazowszu”.  Stawką w grze są dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu oraz - nowość! - wysokie nagrody pieniężne za realizację najlepszych projektów.

Czytaj więcej...

logo1MSCDN Wydział w Płocku oraz Archiwum Państwowe w Płocku zapraszają do udziału w IX Rejonowym Konkursie Historycznym „Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu”. Temat przewodni tegorocznej edycji - RODZINNE HISTORIE

Pismo    Plakat

student 849822 1280Zapraszamy na kolejną edycję kursu Akademia Dyrektora. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń doskonalących, których celem jest wsparcie w kierowaniu szkołą/placówką oświatową oraz upowszechnianie najnowszej wiedzy na ten temat.

Czytaj więcej

0x480Czy Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy, niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami? Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”. Zgłoszenia tylko do 1 października!

Czytaj więcej

AkademiaSzukasz ciekawych rozwiązań edukacyjnych? Chcesz, aby Twoi uczniowie byli bardziej zaangażowani, kreatywni i odpowiedzialni za własną naukę? Zapraszamy do projektu Akademia STEAM!

em 6Kłótnia z bliskimi, kłopoty ze zdrowiem, strach o kredyt - miliony rzeczy mogą wpływać na nasze samopoczucie i emocje. A za chwilę lekcja i kilkanaście par oczu oczekujących zrozumienia i wysłuchania, spokoju i równowagi. Jak umiejętnie panować nad emocjami i pozostać przy tym sobą? Między innymi o tym będzie mowa podczas konferencji inaugurującej projekt eMOCje w twórczości - II edycja: Z EMOCJAMI NAM DO TWARZY, która odbędzie się 30 września 2021 r. w godz. 14.00-16.00 w MSCDN Wydział w Płocku przy ul. Gałczyńskiego 26.

sieciZapraszamy do udziału w drugiej edycji Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat w zakresie wychowania i profilaktyki. Wśród poruszanych tematów będą: recepta na dobrostan i rozmowa z uczniem/ rodzicem w kryzysie. Pierwsze spotkanie już 20 października. Zapraszamy!

wymysl2 1536x1024Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza szkoły i placówki edukacyjne do udziału w atrakcyjnym konkursie wy:myśl kwalifikację. Ma on zachęcić dzieci i młodzież do potwierdzania swoich umiejętności i zdobywania nowych kwalifikacji. Jest również szansą na zdobycie nagród o wartości 2000 zł!

Czytaj więcej

Logo MKO1Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenia e-learningowe z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa i współpracy z mediami oraz efektywnego komunikowania się wszystkich nauczycieli. Szkolenia organizują pracownicy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Szefem Obrony Cywilnej Kraju.

Czytaj więcej

mscdn bannery warcabyRozwijanie logicznego i analitycznego myślenia, koncentracji uwagi i wyobraźni, rozwiązywanie problemów - to tylko kilka korzyści, które wspomaga gra w warcaby. Już 16 września 2021 r. odbędzie się konferencja inaugurująca edukacyjny projekt Warcaby w mazowieckiej szkole, realizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy!

PMMPaństwowe Muzeum na Majdanku zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na I. edycję sesji edukacyjnej, dotyczącej pozaszkolnej edukacji historycznej i wizyt w poobozowych miejscach pamięci: „Historia magistra vitae est”

Zaproszenie

LOGO2W związku z uchwałą Sejmu RP z 27 listopada 2020 r. ustanawiającą rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym twórczości i biografii poety oraz dziejom Polski i jej kultury. Termin zgłoszeń: 20 października 2021 r.​

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w projekcie "Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach", który realizuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i firmą iSpot.