A A

Szukasz ciekawych rozwiązań edukacyjnych? Chcesz, aby Twoi uczniowie byli bardziej zaangażowani, kreatywni i odpowiedzialni za własną naukę? Zapraszamy do projektu Akademia STEAM! Więcej o STEAM

Korzyści:

Biorąc udział w Akademii, dowiesz się, czym jest edukacja STEAM i jakie korzyści daje wdrożenie tego modelu w szkole. Poznasz możliwości kreowania przestrzeni edukacyjnych STEAM-Lab. W kreatywnym zespole zaprojektujesz lekcje STEAM związane z Twoim przedmiotem z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Działania w projekcie:

      1. Kurs Akademia STEAM

  • część I ogólna - realizowana na platformie Moodle; prowadząca prof. Marlena Plebańska, która jest jednym z prekursorów polskiej e-edukacji, zarządzania wiedzą, e-learningu, Design Thinking; Kierownik i konsultant projektów edukacyjnych oraz e-learningowcyh. Aktywny trener i wykładowca (Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Uniwersytet Warszawski);
  • część II przedmiotowa – realizowana stacjonarnie w jedynym na Mazowszu STEAM-Lab, MSCDN Wydział w Płocku. Prowadzący: trenerzy STEAM, nauczyciele konsultanci MSCDN.

      

       2. Szkolne projekty STEAM

  • realizacja projektów STEAM z uczniami w szkole.
  • projekty mogą być realizowane na jednym przedmiocie lub w zespole międzyprzedmiotowym.

 

Twoje zadania:

  1. Zgłoś się do wybranej grupy:
  1. Zdobądź wiedzę na temat STEAM w ramach szkolenia na platformie Moodle.
  2. Przejdź szkoleniową ścieżkę przedmiotową, poznawaj i projektuj rozwiązania STEAM.
  3. Zrealizuj ze swoimi uczniami projekt STEAM.
  4. Odbierz CERTYFIKAT Akademii STEAM dla siebie i swoich uczniów.

Projekt trwa od 18 X 2021 do 31 I 2022. Na zgłoszenia czekamy do 15 X 2021 r.

Szczegółowe informacje:

  • MSCDN Wydział w Płocku, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.