A A

 

Najtrudniejszy pierwszy krok? … Jednak nie …bo zrobiliśmy go wspólnie!

To był nasz pierwszy krok - w tym roku szkolnym MSCDN Wydział w Warszawie po raz pierwszy włączył się w społeczną akcję Europejskiego Towarzystwa Dysleksji. Tegoroczne obchody trwały w okresie od 5 do 11 października, a 8 października był szczególnie wyróżniony jako Dzień Dysleksji.

Zaprosiliśmy do tej akcji przedszkola, szkoły i placówki z obszaru działania MSCDN Wydział w Warszawie, aby podzieliły się swoimi doświadczeniami, swoimi dobrymi praktykami – jednym słowem przesłały relacje z podejmowanych działań włączając się w tegoroczne obchody Tygodnia Świadomości Dysleksji na różnych etapach edukacyjnych.

A to były nie zawsze pierwsze kroki innych - na nasze zaproszenie odpowiedziało 10 placówek – z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich, które albo tak, jak my po raz pierwszy włączyły się w tę akcję, albo już kolejny raz brały udział w podobnych działaniach wspierających dzieci o specyficznych potrzebach dyslektycznych.


To bardzo budujące, że w tej ogólnie trudnej sytuacji epidemiologicznej podejmowane są w wielu placówkach aktywności, które skierowane są do dzieci, uczniów i uczennic wykazujących specyficzne trudności w uczeniu się, co wpisuje się pięknie w temat tegorocznej akcji…Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań…


Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Państwu – Dyrektorom, nauczycielom, dzieciom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcję oraz przygotowały bardzo ciekawe i cenne relacje z podjętych działań.

A jakie będą kolejne kroki? – zainspirowani Państwa relacjami, podejmiemy w MSCDN Wydział w Warszawie kolejne wyzwania…
Mamy w planach seminaria dla nauczycieli wczesnej edukacji i specjalistów - nauczycieli terapii pedagogicznej, zainteresowanych problematyką wspierania dziecka ryzyka dysleksji, cykl webinariów pod wspólnym tytułem Co z tym ryzykiem dysleksji? Co z tą dysleksją?
Ale też ważne jest dla nas dzielenie się doświadczeniem - czyli Dyslektyczny BOX dobrych praktyk, w którym znajdą się nasze i Państwa propozycje będące odpowiedzią na pytanie: Jak na co dzień - w pracy stacjonarnej i zdalnej skutecznie pracować z dzieckiem z dysleksją?

A za rok?
Za rok będzie kolejny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji – już dzisiaj zapraszamy do nowych inspirujących działań na rzecz dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych i dzielenia się nimi z nami.

Poniżej lista palcówek i ich relacje - zapraszamy do zapoznania się.