• Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022

   

   

   

  Czytaj więcej...
 • Mazowieckie Barwy Wolontariatu
  Mazowieckie Barwy Wolontariatu

  Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza wolontariuszy, grupy wolontariuszy lub rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne, do udziału w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Termin zgłaszana kandydatów do 20 września 2019 r.

  Czytaj więcej...
 • Zaszczep się wiedzą o szczepieniach
  Zaszczep się wiedzą o szczepieniach

  Propozycje zajęć z profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych

  Czytaj więcej...
 •    Portal konsument.edu.pl
  Portal konsument.edu.pl
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stworzył nowoczesne narzędzie edukacyjne – bezpłatny portal www.konsument.edu.pl - symulator portalu społecznościowego, na którym użytkownik może doświadczyć 10 realnie spotykanych w sieci zagrożeń, m.in. wyłudzenie kodu BLIK, kradzież tożsamości, inwestycje alternatywne, system typu piramida finansowa czy oszustwo zakupowe.
  Czytaj więcej...
 • TIK TO MY - czekamy na Was!
  TIK TO MY - czekamy na Was!

  Jeśli chcecie podnieść swoje kompetencje cyfrowe, dołączcie do drużyny projektu „Lekcja:Enter”! O korzyściach opowiada Paweł Łaszkiewicz, jeden z koordynatorów projektu realizowanego w ramach grantu TIK TO MY, w Radiu Płock FM.

   Rozmowa w Radiu    O projekcie

 • Warcaby w mazowieckich szkołach
  Warcaby w mazowieckich szkołach

  Już za chwilę projekt "Warcaby w mazowieckiej szkole" wystartuje na całym Mazowszu. O szczegółach na antenie Radia Płock opowiada Damian Reszka, Prezes Polskiego Związku Warcabowego. Zapraszamy!

  Audycja w Radiu Płock

   

 • Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
  Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

  Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Czytaj więcej...

 • Doradcy metodyczni
  Doradcy metodyczni

  nowe logo mscdn kolor pelna

  zapraszają na konsultacje 
  (również online)

  Sprawdź terminy... 

   

  Czytaj więcej...
 • Projekt Lekcja: Enter - zapraszamy!
  Projekt Lekcja: Enter - zapraszamy!

  W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

  Czytaj więcej...
 • Projekt grantowy: Zdolni zdalnie – edukacja zdalna w przedszkolu i szkole – zapraszamy!
  Projekt grantowy: Zdolni zdalnie – edukacja zdalna w przedszkolu i szkole – zapraszamy!

  Jak prowadzić zajęcia zdalne w przedszkolu lub szkole? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszego projektu. Nabór już wystartował! Zapraszamy!

  Czytaj więcej

A A

Jak dawniej wąsacze pili kawę oraz do czego nasi przodkowie potrzebowali tak wielu rodzajów sztućców - między innymi odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy projektu "Do stołu podano, czyli sztuka, literatura na talerzu (i na języku)", który realizuje płocki Wydział MSCDN we współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku (seminaria) oraz Biblioteką Pedagogiczną w Płocku (zajęcia biblioteczne).

To dopiero była uczta! Uczta smaków, obrazów, tekstów literackich... Przez cały rok szkolny uczestnicy projektu Do stołu podano... poznawali sztukę i literaturę nie tylko od kuchni. To jednak jeszcze nie koniec! Zgodnie z powiedzeniem - apetyt rośnie w miarę jedzenia - kolejne działania będą kontynuowane w następnym roku szkolnym.

Tematy dotychczasowych spotkań Rozkosze podniebienia, W secesyjnej kuchni i przy stole oraz Co to jest dzieło sztuki. Jak czytać obrazy pobudzały zarówno zmysły smaku, jak również zachęcały do delektowania się artystycznym kunsztem znanych malarzy i pisarzy. Zaplanowane działania objęły także dzieci z placówek biorących udział w Projekcie - zorganizowane specjalnie dla nich zajęcia biblioteczne, między innymi: Pięknie jemy i dziękujemy!, Przyjecie dla misiów czy Owoce są smaczne i zdrowe z pewnością wzbogaciły ich zasób wiedzy na temat kulturalnego zachowania, nie tylko przy stole.

Warto zaznaczyć, że uczestnicy Projektu w tym roku szkolnym rozpoczęli realizację cyklicznych spotkań prowadzonym metodą projektu w swoich placówkach, które będą kontynuowali w kolejnych, powakacyjnych miesiącach.

Dotychczas zrealizowane zajęcia w Miejskim Przedszkolu nr 25 w Płocku, w Samorządowym Przedszkolu w Ciachcinie, w Szkole Podstawowej w Słupi oraz Miejskim Przedszkolu nr 34 w Płocku obserwowała Aleksandra Banach, koordynator komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego, przedmiotów artystycznych oraz zajęć pozalekcyjnych.