A A

 

Szanowni Państwo,
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Warszawie zaprasza do udziału w

 

psychoterapii indywidualnej – nastawionej na rozwój osobisty.

 

Psychoterapia indywidualna jest skierowana do psychologów, pedagogów, nauczycieli, wicedyrektorów, dyrektorów szkół oraz placówek oświatowych: wypalonych zawodowo, doświadczających ciągłego stresu, przeciążonych psychicznie, zmagających się z trudnościami, przeżywających kryzys, borykających się z innymi problemami lub też chcących podnieść jakość swojego życia i czerpać z niego większą satysfakcję.

Praca terapeutyczna nastawiona jest na każdą osobę w sposób indywidualny, tzn. respektujący jej potrzeby i wartości oraz dążenie do samorozwoju i realizacji siebie. Podczas pracy terapeutycznej obowiązuje Kodeks Etyczno-Zawodowy psychologa: przestrzegana jest tajemnica zawodowa a także zasada dyskrecji i poufności.

Celem psychoterapii indywidualnej jest praca nad sobą w sferze intrapersonalnej (wewnętrznej) i interpersonalnej (zewnętrznej). Prowadzi ona do wglądu w siebie, poprawy swojego sposobu funkcjonowania i przeżywania świata oraz do zwiększenia poczucia własnej skuteczności.

Sesje psychoterapeutyczne odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 min. Są one poprzedzone 60-minutową konsultacją lub dwiema konsultacjami, podczas których dochodzi do zdiagnozowania aktualnej sytuacji (w tym problemu), sformułowania celu psychoterapii oraz ustalenia zasad współpracy, co do czasu jej trwania i przebiegu oraz form pracy.

Terminy konsultacji oraz sesji psychoterapeutycznych są osobiście uzgadniane z każdą osobą i odbywają się w dni robocze (poniedziałek - piątek). Miejsce: MSCDN, Wydział w Warszawie, ul, Świętojerska 9.
Konsultacje są bezpłatne natomiast odpłatność za sesję indywidualną wynosi 60 zł. Opłata za sesję psychoterapeutyczną jest wnoszona przed jej rozpoczęciem na konto MSCDN: PKO BP  98 1020 1042 0000 8102 0397 5091

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani odbyciem psychoterapii indywidualnej, proszę o kontakt tel. 22 536 60 74
(poniedziałek – piątek, w godz. 1000 - 1500), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu umówienia się na poprzedzającą konsultację.

 

Osoba prowadząca psychoterapię indywidualną:

Jolanta Szymczyk - dyplomowany psycholog i pedagog. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Podyplomowych Studiów Terapii i Treningu Grupowego na UW. Ukończyła Podyplomowe Studia z Psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz specjalistyczne kursy z zakresu metod i form pracy terapeutycznej. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących integracji i skuteczności psychoterapii. Odbyła staż psychoterapeutyczny w Ośrodku Zdrowia Psychicznego ,,Synapsis’’, w Ośrodku Terapii i Rozwoju Osobowości w Warszawie oraz w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia szkoleń dla kadry pedagogicznej - nastawionych na rozwój osobisty, prowadzi grupy superwizyjne i grupy wsparcia. Jest rekomendowanym trenerem I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, socjoterapeutą. Posiada uprawienia do samodzielnego prowadzenia psychoterapii pod superwizją. Odbyła psychoterapię indywidualną pod kierunkiem certyfikowanego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest pod stałą superwizją własnej pracy terapeutycznej.