Strata to jedna z trudniejszych chwil, które nas spotykają w życiu. Nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. O tym miedzy innymi opowiada film Jacka Piotra Bławuta „Dzień czekolady”.
„Dzień czekolady” to także film o relacjach, które pomagają przejść przez największe życiowe burze. O rozmowie, bliskości i wsparciu.
Konferencja organizowana pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odbędzie się 27 maja 2019 o godz. 16.00 w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku.
Rejestracja on-line: ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
W programie:
- Działania związane z opieką psychologiczną i psychiatryczną dzieci i młodzieży na terenie Mazowsza. Prezentacja Urzędu Marszałkowskiego.
- Depresja i problemy psychiczne dzieci i młodzieży - wykład psychoterapeuty Tomasza Kołodziejczyka.
- Edukacja filmowa w pracy wychowawczej - wykład nauczyciela konsultanta MSCDN ds. edukacji filmowej Anny Równy.
- Przedpremierowa projekcja filmu "Dzień czekolady" (2018) w reż. Jacka Piotra Bławuta.
- Inspiracje dydaktyczne do filmu "Dzień czekolady".
Uczestnicy podczas konferencji otrzymają dostęp do elektronicznego pakietu materiałów szkoleniowych.
Partnerzy: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Dystrybucja Mówi Serwis
Tomasz Kołodziejczyk - socjolog, wychowawca, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożyciel Pracowni Alternatywnego Wychowania w Łodzi, współautor programów „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję”. Od wielu lat wspiera, szkoli i superwizuje wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, prowadzenia klasy, pracy wokół agresji i przemocy, uzależnień behawioralnych oraz coachingu nauczycielskiego. Pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Łodzi
Anna Równy - nauczyciel konsultant MSCDN ds. edukacji humanistycznej, filmowej i medialnej, doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, liderka Filmoteki Szkolnej, wiceprzewodnicząca Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, autorka scenariuszy metodycznych i publikacji o tematyce filmoznawczej i nowomedialnej, współautorka podręcznika do języka polskiego „Ponad słowami”. Współpracuje jako ekspert z festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, dystrybutorami filmowymi i twórcami, oraz z instytucjami i podmiotami odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce.
Zapraszamy!