A A

 

Uwaga, edukacyjni smakosze! Czy wiecie, jaki jest sprawdzony przepis na smaczną i zdrową... naukę? Solidną porcję inspiracji do podejmowania działań twórczych z zakresu nauczania poprzez sztukę, literaturę, języki obce i muzykę doprawić garścią porad o zdrowym odżywianiu oraz aromatyczną szczyptą wiedzy o dobrych manierach przy stole.

 

Wyjątkowy, kuszący niestandardowymi, twórczymi metodami pracy projekt "Do stołu podano, czyli sztuka, literatura i muzyka na talerzu (i na języku)" zyskał wielu sympatyków. Podczas konferencji inaugurującej cykl działań, która odbyła się w klimatycznej Sali Malarstwa i Rzeźby Muzeum Mazowieckiego, spotkali się uczestnicy - nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, języków obcych, plastyki, zajęć pozalekcyjnych, zaproszeni goście i organizatorzy Przedsięwzięcia z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz wspominanego już Muzeum Mazowieckiego.


Spotkanie rozpoczął wykład "Jedz jak należy…, czyli słów kilka dietetyka o zdrowym żywieniu" Joanny Domańskiej, dietetyka Naturhouse. Następnie "O sztuce dobrego jedzenia" opowiedziała Agnieszka Kaniewska-Płocieniak z Muzeum Mazowieckiego w Płocku.


Cele, założenia i zasady udziału w projekcie przedstawiły Aleksandra Banach i Aneta Gładys – koordynatorki projektu z MSCDN.


Konferencję wzbogacił występ Dominiki Podraski, uczennicy Szkoły Muzycznej w Płocku, która dźwiękami gitary wprowadziła gości w świąteczny nastrój.
Na deser zaserwowano wszystkim uczestnikom możliwość zwiedzania muzealnej ekspozycji "W jadalni, czyli sercu domu".

 O PROJEKCIE          ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA