A A

 

Trwająca od wielu lat walka z fonoholizmem, również w naszym Wydziale, trafiła na wybitnie silnego przeciwnika – pandemię. Praca, edukacja, kontakty z rodziną, szkolenia – zostaliśmy zmuszeni przenieść to wszystko do sieci, nienależnie od tego, czy wcześniej byliśmy cyfrowymi fanami, czy też reagowaliśmy alergicznie na konta społecznościowe i spotkania online. 

Jakie są tego efekty? Kiedy dobrodziejstwo Internetu staje się przekleństwem i problemem – o tym opowiedzą specjaliści podczas konferencji Brak sieci – piąty jeździec Apokalipsy? - czyli jak okiełznać cyberprzestrzeń w czasie pandemii, która odbędzie się online 27 listopada 2020 r.

W programie wystąpienie prof. UAM dra hab. Jacka Pyżalskiego na temat wybranych wyników badania EU Kids Online dotyczących wykorzystania Internetu przez dzieci i młodzież. Kolejny prelegent, Paweł Łaszkiewicz, psycholog, opowie o Instagramowym „fejmie” – czy wrzucane do sieci filtry są jedynie na Instagramie, czy też w naszych głowach oraz o tym, jak kadrujemy rzeczywistość i jakie to niesie dla nas skutki. Natomiast Hanna Drzewiecka-Krawczyk, psycholog, przedstawi doświadczenia i praktyki w zakresie cyberprzestrzeni.

Konferencja online odbędzie się 27 listopada 2020 r. w godz. 14.00-16.30

Zgłoszenia do 23 listopada 2020 r.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

PROGRAM