A A

 

W imieniu naszych wydziałowych doradców metodycznych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nich autorską ofertą sieci współpracy i samokształcenia w zakresie:

 • języka angielskiego

Sieć współpracy i samokształcenia. Dobre praktyki na lekcjach języka angielskiego.

Proponowane tematy spotkań:

 1. Nowatorskie formy wprowadzania i ćwiczenia słownictwa.
 2. Kształcenie sprawności mówienia.
 3. Kształcenie sprawności rozumienia ze słuchu.
 4. Kształcenie sprawności rozumienia tekstu czytanego.
 5. Kształcenie sprawności pisania.

Marcin Jaroszewski – doradca metodyczny w zakresie języków obcych – język angielski

1 września 2020 po raz dwudziesty szósty otworzyłem drzwi do swojej pracowni językowej w szkole, ale podjąłem także nowe wyzwanie – funkcję doradcy metodycznego z języka angielskiego w MSCDN Wydział w Płocku. Moim zadaniem jest pomaganie Państwu w pracy dydaktycznej, dzielenie się doświadczeniem i udzielanie wskazówek, jak pracować z uczniem, by praca przynosiła korzyści i zadowolenie obu stronom. Pomoże nam w tym tworzona sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli języka angielskiego, gdzie początkujący i bardziej doświadczeni nauczyciele będą mogli wymieniać się interesującymi pomysłami, metodami i narzędziami pracy. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zostać jeszcze lepszymi nauczycielami.

Zapraszam także do kontaktów podczas moich dyżurów. Do zobaczenia i usłyszenia!

Marcin Jaroszewski

 Materiały ze szkoleń w ramach Sieci

 • języka niemieckiego

Sieć współpracy i samokształcenia. Dobre praktyki na lekcjach języka niemieckiego.

Proponowane tematy spotkań:

 1. Nowatorskie formy wprowadzania słownictwa.
 2. Innowacyjne sposoby doskonalenia umiejętności mówienia.
 3. Innowacyjne formy doskonalenia umiejętności rozumienia ze słuchu.
 4. Innowacyjne formy doskonalenia umiejętności czytania tekstu.
 5. Innowacyjne formy doskonalenia umiejętności pisania.

Emilia Ziółkowska - doradca metodyczny w zakresie języków obcych – język niemiecki
Od września tego roku szkolnego pełnię zadania doradcy metodycznego z języka niemieckiego w MSCDN Wydział w Płocku. Chciałabym zaprosić Państwa do współpracy, tak abyśmy w tym „trudnym” czasie mogli wymieniać się pomysłami, doświadczeniem i poczuli swoje wzajemne „germanistyczne” wsparcie (jakkolwiek dziwnie dla niektórych to zabrzmi ?).
Jednym z zadań doradcy jest organizowanie i prowadzenie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli, dlatego też chciałabym się z Wami spotkać, aby poznać Wasze sugestie, w jakich obszarach potrzebujecie wsparcia i jakie tematy byłyby dla Was najbardziej interesujące. Sieć w dużej mierze będzie działać online.
Do zobaczenia w sieci!
Emilia Ziółkowska

Materiały ze szkoleń w ramach Sieci

 

 • pomocy psychologicznej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat

Uzyskane podczas spotkań wsparcie i wymiana doświadczeń pomoże m.in. w rozwijaniu umiejętności metodycznych, planowaniu i organizacji pracy oraz podejmowaniu innowacyjnych działań.

Proponowane tematy spotkań:

 1. Rozwijanie relacji współpracy z rodzicem w oparciu o własne zasoby.
 2. Jak rozmawiać o emocjach?
 3. Zachowania trudne dzieci i sposoby reagowania pozwalające je niwelować.
 4. Nieprawidłowości S.I, a niewłaściwe zachowania.
 5. Jak zachęcać dzieci do współpracy?

Spotkania będą miały charakter edukacyjny. W zadbaniu o bieżące potrzeby uczestników i opierając się na wymianie doświadczeń, będziemy  rozwijać kompetencje zawodowe. Zdobyta w Sieci wiedza, umiejętności oraz narzędzia przyczynią się do rozwoju zawodowego oraz osobistego.

Pracą sieci będzie kierowała Ewa Petrykowska - psycholog, doradca metodyczny w zakresie pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

W roku szkolnym przewidujemy cykl spotkań według następującego harmonogramu:

25.11.2020 r. -   godz. 13.30-15.30

13.01.2021 r. -  godz. 13.30-15.30

17.02.2021 r. -  godz. 13.30-15.30

24.03.2021 r. -  godz. 13.30-15.30

21.04.2021 r. -  godz. 13.30-15.30

W związku z sytuacją epidemiczną, spotkania będą odbywać się online za pośrednictwem aplikacji Teams.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • języka polskiego

Sieć współpracy i samokształcenia POLONIŚCI Z PASJĄ

Drogie koleżanki i koledzy poloniści!

Jestem doradcą metodycznym, opiekującym się nauczycielami języka polskiego w MSCDN Wydział w Płocku. Chciałabym zaprosić Was do współtworzenia sieci współpracy i samokształcenia POLONIŚCI Z PASJĄ, która pozwoli skupić nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych i ponadpodstawowych pracujących w Płocku i regionie, a z czasem wyłonić liderów polonistyki. Zależy mi szczególnie na kontakcie z młodymi stażem nauczycielami, którzy niedawno rozpoczęli swoją zawodową przygodę z nauczaniem języka polskiego, by dzięki swojemu świeżemu spojrzeniu na świat ożywili proces nauczania, stali się inspiracją dla doświadczonych koleżanek i kolegów o dłuższym stażu pracy.

Działania w sieci umożliwią wymianę doświadczeń, prezentację dobrych praktyk, dzielenie się pomysłami, a z czasem pozwolą nam uczestniczyć w procesie współtworzenia dydaktyki języka ojczystego, uwzględniającej współczesne oczekiwania uczniów oraz specyfikę i ducha czasów, w których żyjemy.

Zorganizowanie oraz prowadzenie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli POLONIŚCI Z PASJĄ jest jednym z zadań doradców metodycznych. Sieć w dużej mierze będzie działać online, chociaż przewidujemy również spotkania bezpośrednie: sondażowe, konsultacyjne, twórcze, aby poznać Wasze oczekiwania, sugestie, zorientować się, w jakich obszarach potrzebujecie wsparcia i jakie tematy byłyby dla Was najbardziej interesujące.


Zapraszam do kontaktu
Urszula Ambroziak-Bereszczyńska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 5150093887