MSCDN logo Plock

A A

O ile rodzice najbardziej boją się, że ich dziecko pozna w sieci kogoś niebezpiecznego, o tyle samo dziecko najbardziej boi się... braku sieci! Czyli wszystko wskazuje na to, że mieliśmy rację - brak sieci to zdecydowanie piąty jeździec Apokalipsy...


Pod takim właśnie tytułem przez cały rok szkolny realizowaliśmy projekt, w którym wzięły udział szkoły z Płocka, Starych Proboszczewic, Podgórza, Bulkowa, Czermna i Gostynina.
Podczas konferencji podsumowującej wystąpił Piotr Deputowski, który przez wiele lat współpracował z Fundacją Dzieci Niczyje w zakresie realizacji programu Dziecko w Sieci. Opierając sie na własnych badaniach i kilkudziesięcioletnim doświadczeniu opowiadał m.in. o cyberprzemocy, sextingu i pornografii dziecięcej.

Tuż po nim wystąpiła Aleksandra Banach, nauczycielka konsultantka ds. artstycznych z naszego Wydziału, która oprowadziła uczestników po świecie ikonek, zachęcając tym samym do wykorzystania myślografii w wychowaniu.

Trzecim prelegentem był Marcin Siekański, nauczyciel historii oraz wielki fan gier, który przekonywał, że Internet ma swoją jasną stronę, grunt to znaleźć balans i wiedzieć jak się w nim poruszać.

Podczas spotkania mogliśmy również zobaczyć, jak fantastyczne pomysły na realizację Projektu mieli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach oraz w Podgórzu. Doskonale odnalazł się w tej sytuacji Adrian Bąbała, uczeń z Podgórza, który z charyzmą i wielkim wdziękiem opowiedział o działaniach w swojej szkole!