A A

 

Redaktorzy portalu ‘Nauka o klimacie’, związani z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, od wielu lat edukują oraz popularyzują najlepszą dostępną wiedzę naukową w temacie zmian klimatu.

Kogo poszukujemy?

Poszukujemy współpracowników – osób, które dostrzegają wagę oraz pilność potrzeby ochrony klimatu i chcą być częścią rozwiązania. Jeśli masz dobrą orientację merytoryczną w temacie lub dobre przygotowanie w zakresie nauk ścisłych i chcesz włączyć (lub poszerzyć) wiedzę o klimacie do swoich działań, kierujemy tę wiadomość właśnie do Ciebie.

W czym możesz pomóc?

W edukacji klimatycznej. W zależności od swoich preferencji: od prowadzenia lekcji w swojej szkole, przez prowadzenie wykładów dla innych szkół i różnorodnych organizacji, koła zainteresowań czy też edukacyjnego bloga.

Co oferujemy?

Nie jesteśmy w stanie zaoferować niestety pieniędzy. Zapraszamy do działania na rzecz wspólnego dobra. Oferujemy przede wszystkim bazujące na naszym wieloletnim doświadczeniu przygotowanie merytoryczne:

  • przeszkolenie w temacie mechanizmów i zmian klimatycznych oraz spotkania konsultacyjne;
  • przeszkolenie z prowadzenia dyskusji (w internecie, podczas spotkań i wykładów oraz w mediach) odnośnie zmiany klimatu i powiązanych z nimi wątków (energetyka, kwestie społeczno-psychologiczne, polityczne, etc.), ze szczególnym naciskiem na obalanie mitów klimatycznych;
  • przeszkolenie z profesjonalnego prowadzenia prezentacji;
  • udostępnienie biblioteki materiałów, w tym m.in. gotowych prezentacji, rysunków, quizów i in.

W działania pomagamy wejść łagodnie i bezstresowo, zgodnie z indywidualnymi możliwościami i preferencjami. Trenerzy Akademii ‘Nauki i Klimacie’ mogą też liczyć na stałe wsparcie naszej kadry.

Jak dołączyć do Akademii ‘Nauki o klimacie’?

Planujemy na wiosnę przeprowadzenie dwudniowego weekendowego spotkania w Warszawie, na Wydziale Fizyki UW, podczas którego opowiemy o naszej działalności, przeszkolimy merytorycznie i po prostu porozmawiamy o tym, co i jak robić, żeby dało to jak najlepszy efekt. Ponieważ zależy nam na osobach mających rozeznanie w temacie, warunkiem wstępnym jest zapoznanie się z materiałem z książki „Nauka o klimacie” lub ekwiwalentnym (np. https://online-learning.harvard.edu/course/climate-energy-challenge-0?delta=0).

Ważne:

  • spotkanie jest nieodpłatne;
  • otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa.

Jeśli jesteś zainteresowany(a) współpracą, wyślij zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zawierające imię i nazwisko oraz krótką charakterystykę (czym się zajmujesz na co dzień, czym się interesujesz, jak oceniasz swoją wiedzę na temat zmiany klimatu, w jakim rejonie mieszkasz).