Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i matematyki wszystkich typów szkół do udziału w kursie „Jak rozwijać kompetencje kluczowe uczniów – sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne”. Kurs będzie prowadzony metodą blended-learning, łącząc tradycyjne sposoby nauki (bezpośredni kontakt z prowadzącymi) z aktywnościami prowadzonymi on-line.
Kurs blended – learning „Jak rozwijać kompetencje kluczowe uczniów – sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne.”
Celem kursu jest uświadomienie nauczycielom znaczenia kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie, a także doskonalenie umiejętności planowania działań dydaktycznych uwzględniających rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.
Moduły kursu:
1. Cele i założenia kursu, prezentacja możliwości platformy Moodle – spotkanie stacjonarne.
Moduły realizowane on-line, na platformie Moodle:
2. Tło i cele kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie.
3. Podstawa programowa a kompetencje kluczowe.
4. Planowanie działań w zakresie skutecznego rozwijania kompetencji kluczowych uczniów - sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne.
5. Praktyczne sposoby rozwijania kompetencji kluczowych na lekcjach języka polskiego – grupa 1.
6. Praktyczne sposoby rozwijania kompetencji kluczowych na lekcjach matematyki – grupa 2.
Terminarz: Od 04.02. do 27.02.2020 – zgłaszanie się na kurs.
Informacje o szkoleniu i linki do zgłaszania się na kurs:
poloniści - https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/16822/o//w/Radom
matematycy - https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/16821/o//w/Radom
27.02.2020, godz. 15:00 – 18:00 w sali 206 (komputerowej) w MSCDN Radom, ul. Kościuszki 5A – spotkanie stacjonarne wszystkich uczestników kursu z prowadzącymi.
Zapoznamy Państwa z założeniami kursu oraz zaprezentujemy w jaki sposób realizować zadania kursu na platformie Moodle. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy otrzymają kody dostępu i zalogują się na platformę kursu.
Od 02.03. – 03.04.20220 – realizacja kursu na platformie Moodle. Udział w kursie „Jak rozwijać kompetencje kluczowe uczniów…” jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzące: Janina Ziętek (język polski), Grażyna Śleszyńska (matematyka).
Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu – Grażyna Śleszyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: (48) 362 15 79 pn.-czw. w godz.: 9.00 – 14.00.